Vibračná metóda je určená pre ľudí, ktorí chcú dosiahnúť viditeľné výsledky pri vyformovaní postavy, chudnutí, odstraňovaní celulitídy a zlepšenie celkového zdravotného stavu za veľmi krátky čas !!! Je to vyslobodenie pre ľudí s nadváhou, celulitídou a osteoporózou!!!
Počet prístupov:
Akcia E-shop
Úvod Ponuka O nás Články Spolupráca Kontakt
Ponuka:  MASÁŽE

Späť na ponuku

REFLEXNÁ SEGMENTOVÁ MASÁŽ
Masáž pôsobí na nervový systém, ktorý je hlavným ridiacim systémom v organizme človeka. Liečebný účinok dosahujeme prostredníctvom nervových spojov cez reflexné oblúky. Pri masáži sa dráždia receptory a tieto podnety sa prenášajú dostredivými dráhami do mozgu. Teda podnety z periférie sa dostávajú do CNS, kde sa spracúvajú a dotiaľ vychádzajú spätné reakcie, čiže odpoveď na podnet do kože, podkožia, na svaly alebo do orgánov. Cieľom masáže je vyhmatať a masírovať zmeny na koži, podkoží, fascii, svaloch, perioste a určiť miesta so zmenenou kožnou citlivosťou. Reflexnou cestou dosiahneme ličivé účinky, t.j. odstránime ťažkosti vyvolané ochorením.
Segmentová technika sa využíva na rýchle odstránenie bolestí a na znormalizovanie stavu pri vegetatívnom podraždení.

DÁVKOVANIE MASÁŽE

Jedna zostava segmentovej masáže trvá asi 20 min. Časovo sa masáž prdlžuje, ak masér vyhľadáva väčší počet reflexných zmien. Najčastejšie sa masáž vykonáva každý druhý deň a ak je to možné, vždy v rovnakom čase. Sila hmatov je v prvých dňoch slabšia, postupne sa tlak zvyšuje.

INDIKÁCIE SEGMENTOVEJ MASÁŽE

Segmentová masáž má celú škálu indikačných okruhov- ochorenia srdca, choroby dýchacích ciest, cievne ochorenia, choroby tráviacich ústrojov, choroby pečene a žlčových ciest, choroby hrubého čreva, choroby močových ústrojov, gynekologické choroby, ale najčastejšie sa používa pri neurologických ochoreniach a ochoreniach chrbtice a kĺbov. Medzi najčastejšie vertebrogénne syndrómy patria:

 • cervikocraniálny (CCS)
 • cervikobrachiálny (CBS)
 • lumboischiadický (LIS)

KONTRAINDIKÁCIE SEGMENTOVEJ MASÁŽE

 • Segmentovú masáž nevykonávame v akútnom štádiu choroby.
 • Nesmie sa robiť pred operáciou slepého čreva, podžalúdkovej žľazy, abscesu, difúzneho zápalu pobrušnice, ilea a pod.
 • Nemasírujeme ani osoby, ktoré majú naordinovaný prísny kľud na lôžku, napr. pri infarkte myokardu, otrase mozgu, nedostatočnosti obličiek, dychovej nedostatočnosti atď.
 • Masáže nevykonávame pri infekčných chorobách ani pri horúčke.
 • Nesmie sa masírovať v oblasti výskytu nádorov.
 • V tehotnosti a pri menštruácii nevykonávame panvovú zostavu.
 • Pri ťažkých srdcovocievnych ochoreniach a po resekcii rebier nevykonávame uvoľnovanie hrudníka.
 • Kontraindikovaná je masáž pri ankylozujúcej spondylitíde, ktorá postihuje časti chrbtice, až napokon stuhne celá.

Späť na ponuku

ZASIELAŤ NOVINKY NA E-M@IL
(napíšte Váš e-mail a stlačte ENTER)

.::admin::.

Čo ponúkame?

U nás možnosť platiť aj s Accorservices Ticket Energy a Ticket Multi, Sodexho Flexi pass, Universal pass, Vital pass a Relax pass, Cheque Dejeuner Cadhoc a Medical :

Možnosť financovania aj zo sociálneho fondu firmy.

Design & code by STech © 2007